top of page

Бібліотека

 

 Посилання на електронні підручники 

 

ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ

 «Школу неможливо уявити без бібліотеки,     як народ без імені, без пам’яті, без історії;    

  школа – це перш за все слово,                                             

книга і живі людські стосунки»                                        

(В. Сухомлинський)

 

    Історія шкільної бібліотеки розпочалася з моменту відкриття школи 1971 року. Бібліотека міститься у невеликій кімнаті, що була розташована на 1-му поверсі. Для зберігання книжок було відведено декілька стелажів.

  Фонд бібліотеки комплектувався літературою по всіх галузях науки і техніки. Паралельно йшло комплектування художньою і науково – популярною літературою. З кожним роком поступово збільшувався фонд бібліотеки новими виданнями, а шкільний бібліотекар став першим порадником у пошуках літературних новинок. Всі учні та вчителі школи мали чудову нагоду бути першими читачами новинок літератури.

  Історія бібліотеки - невід'ємна частина історії школи. З перших днів велика увага приділялася шкільній бібліотеці. Поступово бібліотека ставала все важливішою, бо кожен захід, який проводився у школі, будь – то педрада чи батьківські збори, свято Букваря чи Останній дзвоник, потребував належної підготовки.

  Регулярно готували тематичні виставки книг, підбирали літературу.

  Протягом останіх років існування шкільної бібліотеки змінювались і її працівники.

  Всі вони мали величезний талант гуманності, насамперед до дітей та безмірну любов до своєї праці. Своє дбайливе ставлення до книги, в якій вони вбачали свого вірного і незмінного друга, прививали своїм читачам.

    З січня 2018 року на посаду бібліотекаря була призначена Назарова Д.В., яка працює й донині. 

  На даний час читачами бібліотеки є 98 учнів і 22 працівники школи. Фонд бібліотеки налічує 8741 примірників книг. Література різноманітна за змістом: художня, для учнів 1-4 класів, методична, політична, науково-популярна, краєзнавча, природнича. 

  Фонд бібліотеки постійно поповнюється підручниками.

  Свою роботу шкільна бібліотека намагається скерувати так, щоб всіляко сприяти у забезпеченні навчально-виховного процесу школи, піднятті іміджу бібліотеки як інформаційного центру школи. 

  В бібліотеці створено картотеку газетно-журнальних статей, нормативно - правових актів, картотеку навчально – методичних матеріалів для роботи з обдарованою молоддю, краєзнавчу картотеку, та ін.

    З метою розкриття бібліотечного фонду, розвитку читацьких інтересів, самоосвіти учнів, у бібліотеці оформлені книжкові виставки:

  «Чарівний світ мистецтва», «Шевченкові заповіти», «Малярська спадщина Великого Кобзаря», «Безсмертна пам’ять», «Шляхами історії України»

  Оформлені постійно діючи тематичні полиці:

  •   «Освіта – ХХI століття»

  •   «Методика Практика Досвід»

  •   «Мудрість виховання»

  •   «Права людини – твої права».

  У реалізації освітніх завдань школи і функцій шкільної бібліотеки важливою є співпраця педагогів та бібліотекаря.

  Результатом спільної роботи вчителів – предметників, класних керівників, бібліотекаря є успішне проведення предметних тижнів, захистів читацьких формулярів, годин спілкування, літературних свят, зустрічей з письменниками, занять з основ бібліотечно-бібліографічної грамотності, тощо.

  У недалекому майбутньому шкільна бібліотека бу­де видозмінюватися. Вона повинна стати бібліотеч­но-інформаційним медіа-центром, але незмінним за­лишатиметься її завдання — забезпечувати духов­ний розвиток і саморозвиток особистості, навчати дітей пізнавати, працювати, утверджуватися.

  Потужний стимул у нашій роботі - це почуття свого високого призначення –служіння книзі.

  «БІБЛІОТЕКА – ЦЕ ВІДКРИТИЙ СТІЛ ІДЕЙ, ЗА ЯКИЙ ЗАПРОШЕНИЙ КОЖНИЙ»

bottom of page