top of page

Здоровʼя

7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров’я, щоб підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому.

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я  «Здоров’я» - це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб.   Згідно з даними науковців,  наше здоров'я залежить  на  50%  від  способу життя людини,   по  20% - від спадковості та екології  і на  10% - від  рівня медицини.

Здоровий спосіб життя - є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров'я, забезпечує високу працездатність та добре самопочуття людини. Важливо своєчасно  реагувати на сигнали організму, якщо щось не так. А ще краще - займатися профілактикою захворювань:

  • Регулярно проходити скринінги та обстеження для жінок та чоловіків різних вікових категорій:  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0348-18#n19  Не варто відвідувати лікаря лише  тоді, коли симптоми стають явними і захворювання приносить дискомфорт та біль. Своєчасно виявлене захворювання гарантує успіх в лікуванні.

  • Правильно харчуватись - це збалансоване споживання білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і мікроелементів з урахуванням добової фізіологічної потреби людини у харчових речовинах: https://phc.org.ua/news/kharchuvannya-y-imunna-sistema-scho-potribno-znati  

  • Здоровий сон  не менше 7-9 годин.

  • Регулярна фізична активність  принаймні 30 хвилин на день. Обери  інтенсивність своєї фізичної активності: https://phc.org.ua/news/oberi-intensivnist-svoei-fizichnoi-aktivnosti  

  • Обмежити вживання алкоголю та тютюну .Чому  варто відмовитися від  алкоголю та тютюну: https://phc.org.ua/news/chomu-varto-vidmovitis-vid-alkogolyu Причин багато, але рішення завжди залишається за вами.

Вакцинацію в Україні проводять згідно з Національним календарем щеплень: https://phc.org.ua/news/nacionalniy-kalendar-scheplen-zruchne-nagaduvannya-koli-otrimati-vsi-obovyazkovi-vakcini

Не забувайте ставити своє здоров’я у пріоритет - ваш організм віддячить вам у майбутньому!

Джерело: ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» https://kh.cdc.gov.ua/news/, https://www.facebook.com/labsescentr

Знімок екрана (1390).png

Дитяче ожиріння є одним із найбільших викликів для громадського здоров’я у XXI столітті. Проведені дослідження поширеності надлишкової ваги серед дітей в Україні невтішні - кожна четверта дитина має надмірну вагу, з них 9 % - ожиріння.

В чому ж небезпека? Сучасні діти мало рухаються, вживають висококалорійну їжу, забагато солодкого і як наслідок - калорійність раціону перевищує енергетичні потреби організму. Надмірна вага може призвести до виникнення психічних (низька самооцінка) та соціальних (булінг) проблем, а також до розвитку діабету, гіпертонії, захворювань серцево-судинної системи та опорно-рухового апарату.

Попередження виникнення надмірної ваги у дітей залежить насамперед від батьків:

Будьте прикладом. Саме батьки з раннього дитинства формують харчову поведінку та необхідність достатнього рухового режиму своєї дитини.

Впроваджуйте вдома здорове харчування, нехай в подальшому цей принцип стане постійною практикою.

Привчайте дітей до повноцінного сніданку та не вживайте їжу в пізній час доби (особливо перед сном). За столом намагайтеся їсти повільно, не переїдайте. Обмежте споживання солі. Привчайте дітей до корисних перекусів (свіжі фрукти, овочі, сухофрукти, цільнозернові продукти) замість шкідливих (солодощі, фастфуд, солодкі напої тощо).

Заохочуйте дітей до фізичної активності тривалістю не менше 60 хв. на добу. Залучайте до занять в спортивних секціях чи інших групах з інтенсивним фізичним навантаженням. Рухайтесь разом з дітьми.

Обмежте та контролюйте час, проведений дітьми з гаджетами. Слідкуйте за режимом сну дитини, адже нестача сну підвищує ризик надмірної ваги.

Пам’ятайте, що лише достатня фізична активність та збалансованість енерговитрат організму з надходженням калорій можуть мінімізувати ризик виникнення у вашої дитини надлишкової ваги. Здоров’я вашої дитини у ваших руках!

Знімок екрана (1275).png
0-02-05-c482d7dc59dabb84ec52b310fada24b1af3f9b4d1293304ad6e3bdea1a74f28b_3f46dbdd71222a2a.jpg
0-02-05-a833f8832078f0835d8168e5e34a780efe3223420637203fa6e7bb72b9fdc9a8_6943291450e349dd.jpg
bottom of page